IZVRŠENA OBUKA ZA VATROGASNU MLADEŽ KAŠTEL GOMILICE

Dobrovoljno vatrogasno društvo Kaštel Gomilica je u periodu od 17- 22. kolovoza 2014 godine uspješno organiziralo osposobljavanje za pripadnike vatrogasne mladeži svog društva.

Osposobljavanju za vatrogasnu mladež mogle su pristupiti osobe koje su navršile 12 godina života i da imaju najmanje jednu godinu djelatnog staža u svom dobrovoljnom vatrogasnom društvu.

Osposobljavanje je trajalo 40 školskih sati, od čega je 20 sati teoretski dio obuhvatio predmete protupožarna preventiva, sprave i oprema, gorenje i gašenje te vatrogasna taktika, a u 20 sati vježbovnog dijela odradilo se upoznavanje sa aparatima za početno gašenje požara te upotreba vode kao sredstva za gašenje.

Voditelj i organizator osposobljavanja je bio zapovjednik Milivoj Taslak, dok su ostali predavači bili Zdeslav Ante Bešlić, Erna Knežević, Marica Taslak i Ivana Šimović.

Nakon pisanja završnog testa ispit je uspješno položilo 19 članova vatrogasne mladeži: Toni Bosančić, Anđela Rimac, Nedi Karaman, Nikolina Bešlić, Mihaela Armanda, Silvija Maglica, Mihael Jurkić, Matea Dražin, Karla Bašić, Ivan Jakovljević, Anđela Perković, Slavica Armanda, Ivana Listeš, Ante Šegvić, Rosana Vladava Šesto, Josipa Keran, Jakov Crnoja, Tino Bugarin i Ana Keran.

Na kraju je zapovjednik čestitao svim novim pripadnicima vatrogasne mladeži na dobrom uspjehu, zahvalio im na dobrom dosadašnjem radu, vjerujući da će i ubuduće ovako dobro nastaviti aktivno raditi u svom društvu.